გაკვეთილის თემა
|
ზღაპრული სამყარო
|
|
|
სწავლების საფეხური
|
საფეხური 2
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
. განსაკუთრებული საჭიროების
მქონე მოსწავლე არ არის.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა, აქტუალობა
|
გაკვეთილი
აქტუალურია იმით რომ მოსწავლეები დაეუფლებიან ხმამაღალი კითხვის უნარს,შეძლებენ
წაიკითხონ და გაიგონ თხრობითი ტექსტი,დაეუფლებიან
ფონოლოგიურ უნარ-ჩვევებს,განიმტკიცებენ ლექსიკურ მარაგს
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
უცხ.ს2-7
უცხ.ს2-13
უცხ.ს2-22
უცხ.ს2-34
უცხ.ს2-35
|
წინასწარი ცოდნა
|
გარკვევით და გამართულად კითხვა,თხრობითი ტექსტის თარგმნა მარტივი ფრაზებით
ამბის გადმოცემა,ნაცნობი სტრატეგიების გამოყენება გრამატიკის ათვისებისათვის
|
შეფასების საგანი დაპროცედურები
|
მოსწავლეები ფასდებიან განმავითარებელი შეფასებით,კითხვა-პასუხი,ზეპირი
პრეზენტაციით,ინდივიდუალურად
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
სახელმძღვანელო,ფოტოები კომპიუტერი,პროექტორი,ზღაპრის პერსონაჟების სურათები,სლაიდები
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
გაკვეთილის დასაწყისი(10 წთ):მისალმება და დავალების შემოწმება,
ახალ მასალაზე გადასვლა(20 წთ):მოსწავლეები კითხულობენ აბზაცებს პაუზებით
და ყოველი აბზაცის მერე პასუხობენ კითხვებს.
წერითი სამუშაო(10წთ):ტექსტში მოცემულ ახალ სიტყვებს მოუძებნიან სინონიმებს
და ანტონიმებს.შემდეგ დავალებაში ამსიტყვებს ჩასვამენ წინადადების გამოტოვებულ ადგილებში
გაკვეთილის დასასრული(5წთ)
მასწავლებელი აჯამებს მოსწავლის მუშაობას გაკვეთილზე,მთელ კლასთან მუშაობას
და აძლევს საშინაო დავალებას
|
|
|
вторник, 28 июня 2016 г.
გაკვეთილის გეგმა
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий