გაკვეთილის თემა
|
ზღაპრული სამყარო
|
|
|
სწავლების საფეხური
|
საფეხური 2
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
. განსაკუთრებული საჭიროების
მქონე მოსწავლე არ არის.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა, აქტუალობა
|
გაკვეთილი
აქტუალურია იმით რომ მოსწავლეები დაეუფლებიან ხმამაღალი კითხვის უნარს,შეძლებენ
წაიკითხონ და გაიგონ თხრობითი ტექსტი,დაეუფლებიან
ფონოლოგიურ უნარ-ჩვევებს,განიმტკიცებენ ლექსიკურ მარაგს
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
უცხ.ს2-7
უცხ.ს2-13
უცხ.ს2-22
უცხ.ს2-34
უცხ.ს2-35
|
წინასწარი ცოდნა
|
გარკვევით და გამართულად კითხვა,თხრობითი ტექსტის თარგმნა მარტივი ფრაზებით
ამბის გადმოცემა,ნაცნობი სტრატეგიების გამოყენება გრამატიკის ათვისებისათვის
|
შეფასების საგანი დაპროცედურები
|
მოსწავლეები ფასდებიან განმავითარებელი შეფასებით,კითხვა-პასუხი,ზეპირი
პრეზენტაციით,ინდივიდუალურად
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
სახელმძღვანელო,ფოტოები კომპიუტერი,პროექტორი,ზღაპრის პერსონაჟების სურათები,სლაიდები
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
გაკვეთილის დასაწყისი(10 წთ):მისალმება და დავალების შემოწმება,
ახალ მასალაზე გადასვლა(20 წთ):მოსწავლეები კითხულობენ აბზაცებს პაუზებით
და ყოველი აბზაცის მერე პასუხობენ კითხვებს.
წერითი სამუშაო(10წთ):ტექსტში მოცემულ ახალ სიტყვებს მოუძებნიან სინონიმებს
და ანტონიმებს.შემდეგ დავალებაში ამსიტყვებს ჩასვამენ წინადადების გამოტოვებულ ადგილებში
გაკვეთილის დასასრული(5წთ)
მასწავლებელი აჯამებს მოსწავლის მუშაობას გაკვეთილზე,მთელ კლასთან მუშაობას
და აძლევს საშინაო დავალებას
|
|
|
вторник, 28 июня 2016 г.
გაკვეთილის გეგმა
კრიტერიუმი
|
1-4
|
5-6
|
7-8
|
9-10
|
ტექსტის შინაარსის წაკითხვა,გაგება
|
კითხულობს გაურკვევლად და შეცდომებით
|
ამოიცნობს ფაქტობრივ ინფორმაციას
|
კითხულობს და იგებს ნაცნობ ტექსტს,ამოიცნობსსაკომუნიკაციო სიტუაციას
|
შეუძლიაგანსაზღვროს
კითხვის მიზანი და იყენებს
ბს სხვადასხვა ტექნიკას,
იგებს ინტერვიუს,
|
სათანადო სტრატეგიების გამოყენება შინაარსის გაგების გაადვილების მიზნით
|
|
|
|
|
მონოლოგური
მეტყველება
|
|
|
|
|
ლექსიკური მარაგის განმტკიცება და გამდიდრება
|
|
|
|
|
სასწავლო პროექტი
პროექტის სახელწოდება
|
ჩვენი მეზობლები
|
||||||||||
პროექტის მთავარი თემა
|
მეზობელი ქვეყნების კულტურა და ტრადიციები
|
||||||||||
პროექტის აქტუალობა
|
მოცემული პროექტი აქტუალურია იმით რომ მოსწავლეები მიიღებენ მეტ ინფორმაციას მეზობელი
ქვეყნების კულტურისა და ღირშესანიშნაობების შესახებ,გაეცნობიან უცხოენოვან თანატოლთა
შეხედულებებს,
აზრებს
|
||||||||||
პროექტის მიზნები
|
მოსწავლეები შეიძენენ ჯგუფში ჩართულობის უნარ-ჩვებებს,მონაცემთა შეგროვებას,დაკვირვებისა
და აღქმის უნარს,მიეჩვევიან კვლევას,პროექტის მიმდინარეობის პროცესში ისტ-ის გამოყენებას,
|
||||||||||
ვადები/ხანგრძლივობა
მონაწილეთა ასაკი
|
1 კვირა
13-14წელი
|
||||||||||
მოსალოდნელი შედეგები
|
უცხ.ს.//.28:უცხ.ს.//.29:
უცხ.ს.//.30:უცხ.ს.//.33
უცხ.ს.//.36:უცხ.ს.//15
|
||||||||||
პროექტისთვის საჭირო ძირითადი
რესურსები
|
სახელმძღვანელო,კომპიუტერი,პროექტორი,რუკა,ვიდეომასალა,გეოგრაფიული ატლასი.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
პროექტის მსვლელობა
|
პროექტის მონაწილეები შემთხვევითი შერჩევის პრინციპით დაიყოფიან ჯგუფებად,თითოეული
ჯგუფი ირჩევს
კონკრეტულ ქვეყანას მაგ:სომხეთი,აზერბაიჯანი,უკრაინა,რუსეთი.ჯგუფები
მოიძიებენ ინფორმაციას ქვეყნის ტერიტორიის,საზღვრების ,მოსახლეობის,ეროვნებების შესახებ.შექმნიან
სლაიდებს ბროშურებს
და პრეზენტაციის სახით წარმოადგენენ.პროექტის
ბოლოს ჯგუფები თავად შეაფასებენ ერთმანეთის ნაშრომებს და მისცემენ შეფასებებს მასწავლებელთან
ერთად
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
პროექტის ფასილიტატორი
ხელმძღვანელის
ელ.ფოსტა
|
კობა ჭელიძე
Chelidze koba69@gmail.com
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Подписаться на:
Сообщения (Atom)